معرفی یک هنرمند ( آلن لوکرنک ) گرافیست فرانسوی

آلن لوکرنک


آلن لوکرنک متولد لفاووت فرانسه، خود آموخته، بطور کامل در آکادمی هنرهای زیبای ورشو در کنار هنری توماشوفسکی به تکامل رسید.

استاد طراحی گرافیک در کالج بریزو و محل زندگی و کارگاه، نزدیک کوییمپر فرانسه از سال 1972 میلادی.

کارهای او غیر معمول و توجه او بیشتر بر تولید پوسترهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ست،  بدون هیچ برخورد و کنتاکت خاصی با کارهای تبلیغاتی سنتی، البته صرف نظر از طراحی های سرمقاله و نشانه و پروژه های طراحی او برای روزنامه لموند پاریس در فرانسه.

کارهای آقای لوکرنک در رویدادهای بین المللی بسیاری ارائه شده است. در سال 1981 او نمایشگاهی در موزه ی ناتز داشت ولی نمایشگاه او در سال 1987 در موزه پوستر پاریس نقطه ی اوج دوران حرفه ای زندگی او بود. بعد از آن، در سال 1990 او یکی از اعضای اتحادیه بین المللی گرافیک شد. در سال 1992 نمایشگاهی در موزه ی هنرهای مدرن تلاویو داشت و در سال 1996 نیز او نمایشگاه Alq/Ubo را در دانشگاه برست فرانسه برپا کرد. 

آقای لوکرنک جوایز زیادی را در مسابقات و نمایشگاه های بین المللی از آن خود کرده است. ازجمله عبارتند از: جایزه ی زنبور طلایی از دوسالانه بین المللی طراحی گرافیک موسکو، جایزه ی BEDA در سال 2002، برنده جایزه اول در سه سالانه ی پوستر Sofia Stage در سال 1995 و برنده جایزه اول دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک و جایزه ی پوستر فرهنگی پاریس.

ترجمه: صالح زنگانه


تعدادی از پوسترهای این هنرمند:

آلن لوکرنک

  آلن لوکرنک

آلن لوکرنک

 

 


هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز. سال خوبی داشته باشید.

یا حق

/ 10 نظر / 221 بازدید
مهتاب رهبر

سلام آقاي زنگانه راستش من از هنر تا به حال بيشتر توجهم به فيلم و شعر و موسيقي بوده زياد از دنياي گرافيك و طراحي سر در نميارم ولي خيلي دوست دارم كمي اطلاعات تو اين رشته هم داشته باشم نمي‌دونم براتون امكان داره وقتي اثري از يك هنرمند رو مي‌گذارين كمي هم راجع به اون اثر توضيح بدين،‌به هر حال از نوشته‌ها و اطلاعاتي كه تو وبلاگتون مي‌گذارين خيلي سپاسگزارم ترجمه ها و تصاوير خيلي خوبن موفق باشين

بیژن

درودبرگرامی همدل. تارنگاری دارم که در آن درباره ایران مینویسم. اگر دوست داشتی چیزی درباره گذشتار و حال ایران بخوانی به تارنگار من بیا. شادوپیروزباشی. بدرود.

منصوره(هنرجو)

سلام دوست خوبم سال نو شماهم مبارکوسال خوشی رابرای شما ارزو مندم بازم بهم سربزن خوشحال میشم

مرجان

از گرافیک- نقاشی و هر چیزی که مربوط به هنر می شه خوشم میاد ولی متاسفانه رشته خودم هنر نیست ![افسوس] موفق باشید[پلک]

رضاپارسی پور

اگر که تدبیری باشد در درک منطق هنر است... در هنر می شود نوای هستی را شنید معراج در این عرصه روی می دهد پروازی به فرازستان معنا! استاد شجریان [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام...ممنونتم و منتظرت.

پانی

سلام وبلاگ قشنگی داری وقت کردی به من هم سربزن نظریادت نرود[لبخند]